Tizenöt évvel ezelőtt ki gondolta volna, hogy az egész nyugati világ legnagyobb kulturális beruházása itt zajlik a Városligetben, alig győzzük majd az átadókat és sorban bezsebeljük a nemzetközi elismeréséket - mondta Orbán Viktor miniszterelnök az új Néprajzi Múzeum átadásán.
„Megérkeztünk” címmel nyílik meg a Néprajzi Múzeum első időszaki kiállítása - tette közzé Szentkirályi Alexandra, közösségi oldalán. A Néprajzi Múzeum május 23-án, 14 órától, majd a nyitóhéten keddtől vasárnapig hosszabbított nyitva tartással, este 8 óráig látogatható.
A Városliget megújítása, az új épületek és intézmények megépítése és ideköltöztetése, a meglévő kulturális intézmények felújítása, a park teljes rehabilitációja, illetve jó néhány nem a területen megvalósuló, de a projekt részét képező fejlesztés (pl. Komáromi Csillagerőd, vagy az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ) a magyar állam egyik legnagyobb beruházása. A projekt kapcsán hosszú évek óta hallani támogató és kritizáló érveket, akár civil, akár gazdasági, akár politikai oldalakról, ami érthető, hiszen egy ekkora volumenű fejlesztésnél lehetetlen minden jó szándékot egy nevező alá hozni. Egy ekkora költségű állami beruházás sok szempontból jó terep az érvek és ellenérvek ütköztetésére. Most azonban a sok kisebb (bár az itt élők és a parkot használók számára igen fontos) fejlesztés után, elérkeztek az első ütem két grandiózus épületeinek pillanatai. Megnyílt a Magyar Zene Háza, míg tavasszal a Néprajzi Múzeum is elkezdi fogadni a vendégeket. Két részes interjúban járjuk körbe a számunkra legizgalmasabb kérdéseket az épületek kivitelezésével és üzemeltetésével kapcsolatban, Gyorgyevics Benedekkel, a projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatójával. Az első rész az épületekről, a sokakat foglalkoztató kivitelezési nehézségekről és az árazásról szól, míg a második részben a hosszú távú kihívást és feladatot jelentő üzemeltetés részleteit boncolgatjuk.
Elérte legmagasabb pontját a Néprajzi Múzeum új épülete, a Liget Budapest projekt keretében az 56-osok terén készülő múzeumépület idén őszre lesz szerkezetkész állapotban és 2022-től várja majd a látogatókat.
Építik a városligeti Néprajzi Múzeumot, az új épületbe körülbelül 250 ezer gyűjteményi anyag fog költözni, benne egy háromezer négyzetméteres bemutató tér lesz, amely a korábbi alapterületének a háromszorosa.
Mintegy 26 milliárd forintért építi fel az új Néprajzi Múzeumot a Városligetben a ZÁÉV Építőipari Zrt. a Magyar Építő Zrt.-vel közösen - szúrta ki az Átlátszó Blog az erről szóló tájékoztatót az uniós közbeszerzési értesítő legfrissebb számában.
Folyamatban van a Városliget átalakítása, a park megújításának első üteme a végéhez közeledik, míg a Néprajzi Múzeum és az Állatkert bővítéseként megvalósuló Pannon Park jó ütemben épül. A Szépművészeti Múzeum most októberben, a felújított Olof Palme Ház helyén létrejövő Millennium Háza pedig a jövő év közepén nyitja meg kapuit a látogatók előtt - szerepel a Liget Budapest közleményében.
A Market Építő Zrt. nyerte a Néprajzi Múzeum mélyépítésére vonatkozó nyílt közbeszerzési eljárást, miután 2,5 milliárd forintos ajánlattal ő nyújtotta be a legkedvezőbb pályázatot. A munkálatok 2017. december 19-én megkezdődtek.
A Napur Architect Kft. által vezetett konzorcium nyerte meg a Néprajzi Múzeum tervezésére kiírt pályázatot. A nemzetközi zsűri egyhangúlag a magyar céget szavazta meg legjobbnak, így ők tervezethetik a Néprajzi Múzeum új épületét az Ötvenhatosok terére.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nincs határozott irány.
A hatóság nagyobb betekintést akar.
Szenved ettől az étteremlámc.
Az orosz-ukrán háború végkimenetele is múlhat az amerikai szavazókon.
A Tesla-főnök korábban demokrata szavazó volt.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.